INGYENES HOZZÁFÉRÉS
Jogszabályi frissítéseink megkönnyítik az Ön vállalkozását érintő legújabb változások figyelemmel kísérését. Kérje a legfrissebb szakmai cikkeinket és véleményeinket, tippjeinket, tanulmányainkat, regionális áttekintéseinket és közelgő eseményeinket, valamint a legfrissebb Accace híreket egyenesen a postafiókjába.
Tekintse meg szakmai cikkeinket a Newsroom-ban!
Csakis olyan releváns információkat küldünk Önnek, amelyek véleményünk szerint érdekelhetik, míg személyes adatait az adatvédelmi irányelveink és a GDPR nyilatkozatunknak.
Nem tud feliratkozni? Próbálja ki ezt az oldalt.
A munkaerőpiacon rendkívüli verseny folyik. Fontos, hogy az állásinterjú során a lehető legjobb formánkat mutassuk. Bármennyire is stresszhelyzet egy állásinterjú, megfelelő felkészüléssel sikeresek lehetünk, és magabiztossággal vehetünk részt. HR vezetőnk, Kertész-Balázs Nikolett olyan tippeket osztott meg, amelyek segíthetnek a következő állásinterjúnknál.
Függetlenül attól, hogy az Accace-nél vagy máshol keresnénk állást, ezek a tippek hasznosak lehetnek abban, hogy kitűnjünk a tömegből. Lássuk hát az ún. 6 állásinterjú tippünket!
Győződjünk meg arról, hogy önéletrajzunk mindig releváns és valós információkat tartalmaz, mielőtt jelentkeznénk egy munkakörre. A toborzó első benyomása rólunk az önéletrajzunk alapján történik, ezért fordítsunk nagyobb figyelmet a részletekre. Ha adott esetben erősségünknek tartjuk a részletekre való odafigyelést, de nyelvtani vagy elírási hibák vannak az önéletrajzunkban, az teljességgel az ellenkezőjét bizonyítja rólunk. Ezenkívül ügyeljünk arra, hogy önéletrajzunk világos, érthető, könnyen áttekinthető legyen, ami sokkal fontosabb, mint egy agyon ’designolt’, minden információt is belegyömöszölő adathalmaz. Továbbá a fényképünk legyen aktuális, ne egy ballagási fénykép, vagy családi rendezvényen készült, vagy esetleg autóban biztonsági övvel bekötve éppen úton, vagy akár egy habos kapucsínó mellett és még ide hozhatnánk a fürdőszobában tükörből képeket. A kevesebb néha több, és az igényesség nagyon fontos. Szánjunk hát időt-energiát rá, vagy kérjünk meg akár egy családtagunkat és készíttessünk egy professzionális, neutrális háttérrel rendelkező képet, megfelelő öltözetben, úgynevezett ’business casual’ öltözködési stílusban.
Még, ha az interjú során a toborzó tájékoztatást is ad majd a cégről, nagy előny, ha felkészülten érkezünk. Ez azt mutatja, hogy valóban érdekel minket a pozíció és a cég. Információkat találhatunk a cég honlapján, vagy böngészhetjük a közösségi médiát. Az interjú során beszéljünk arról, hogy mit találtunk leginkább szimpatikusnak a cégről, és tegyünk fel konkrét kérdéseket azzal kapcsolatban, amire még kíváncsiak vagyunk.
Mielőtt a munkaügyis konkrét kérdéseket tenne fel az önéletrajzban szereplő információkkal kapcsolatban, általában lehetőséget ad a bemutatkozásra. Készüljünk fel előre erre a részre.
Az állásinterjú előtt még egyszer olvassuk el önéletrajzunkat, hogy kiemeljük a releváns munkatapasztalatokat, és ne említsünk olyan információkat, amelyek nem kapcsolódnak a megpályázott pozícióhoz.
Mondjuk el az igazat nemcsak a tapasztalatainkról, hanem bátran beszéljünk az elvárásainkról is.
Ha észrevétlenül is valótlant állítunk lehet, hogy megkapjuk az állást és felvételt nyerünk, de később biztosan kiderül a turpisságunk. Beszéljük meg mi az, ami fontos számunkra, milyen emberekkel szeretnénk együtt dolgozni, milyen vállalati kultúra az, amivel tudunk azonosulni. Ezen információk alapján az interjúztató Hr-es kolléga képes lesz eldönteni, hogy a cég, ahová jelentkeztünk valóban megfelelő-e számunkra.
Ne habozzunk kérdéseket feltenni. Az interjú a legjobb alkalom arra, hogy kölcsönösen megismerjük egymást. Nemcsak az adott cég választ minket, mi szintén meg kell hozzuk a döntést, hogy szeretnénk-e csatlakozni. Javasoljuk hát, hogy előzetesen készítsük elő azokat a kérdéseket, amelyeket mindenképpen fel szeretnénk tenni. Azért javasolnánk, hogy előre készüljünk ezekkel, mert stresszhelyzetben hajlamosak vagyunk elfelejteni valójában mit is szerettünk volna. Később bánhatjuk, hogy ott akkor, amikor lehetőség lett volna, nem kérdeztünk rá.
Az állásinterjúk a jelentkezők számára stresszesek, ami teljesen természetes. Ne hagyjuk, hogy ez negatívan befolyásolja kedvünket. Végül is ez csak egy interjú. Ha segít, sétáljunk egyet előtte vagy csak hívjuk oda magunkhoz hű társunkat, a kutyust – akinek van tudja – hogy náluk megértőbb, és megnyugtatóbb lény aligha létezik. Maradjunk hűek önmagunkhoz, és higgyünk a képességeinkben!
Ha megfogadjuk ezeket a tippeket, növelhetjük annak esélyét, hogy lenyűgözzük a HR -es kollégákat – akár a miénket az Accace-nél. Mi is voltunk kezdők, és interjú alanyok is, tudjuk milyen érzés a másik oldalon lenni.
Tekintse meg nyitott pozícióinkat, ha készen állna ezeknek a tippeknek a tesztelésére!
Bérszámfejtési szolgáltatások | HR adminisztráció | Bérszámfejtési és HR online portál | Munkaidőnyilvántartói online portál | HR adminisztráció | HR átvilágítás | Fejvadászat | Munkajog | Munkaügyi tanácsadás | Személyi jövedelemadó tanácsadás | Külföldiek adózása