INGYENES HOZZÁFÉRÉS
Jogszabályi frissítéseink megkönnyítik az Ön vállalkozását érintő legújabb változások figyelemmel kísérését. Kérje a legfrissebb szakmai cikkeinket és véleményeinket, tippjeinket, tanulmányainkat, regionális áttekintéseinket és közelgő eseményeinket, valamint a legfrissebb Accace híreket egyenesen a postafiókjába.
Tekintse meg szakmai cikkeinket a Newsroom-ban!
Csakis olyan releváns információkat küldünk Önnek, amelyek véleményünk szerint érdekelhetik, míg személyes adatait az adatvédelmi irányelveink és a GDPR nyilatkozatunknak.
Nem tud feliratkozni? Próbálja ki ezt az oldalt.
A 25 év alatti fiatalok kedvezményét és az első házasok kedvezményét 2025. január 1-től azok a külföldi magánszemélyek vehetik igénybe, akik EGT-állam, vagy Magyarországgal határos nem EGT állam (Ukrajna/Szerbia) állampolgárai és az egyéb jogosultsági feltételeik fennálnak.
A családi kedvezményt 2025. január 1-től az a külföldi magánszemély veheti igénybe az összevont adóalapba tartozó jövedelméből, aki valamely EGT-állam vagy Magyarországgal határos nem EGT-állam (Ukrajna/Szerbia) jogszabálya alapján jogosult családi pótlékra, rokkantsági járadékra vagy más hasonló ellátásra, és az egyéb jogosultsági feltételeknek megfelel.
További információkért érdemes a NAV honlapjáról tájékozódni.
A digitális platformüzemeltetőknek 2025. január 31-ig kell adatot szolgáltatniuk a NAV részére, azokról a tevékenységekről, amelyek ellenértékét 2024. évben fizették ki vagy írták jóvá, továbbá a hozzájuk kapcsolódó értékesítők és bérbe adott ingatlanok adatait. Az adatszolgáltatást az ONYA platformon keresztül a DPI jelű adatlapon lehet teljesíteni.
Az alanyi adómentesség választására jogosító értékhatár 2025 január 01. napjától megváltozik, a korábban 12 millió forintról 18 millió forintra emelkedik.
Az adóalanyok abban az esetben jogosultak belföldön alanyi adómentesség választására a 2025. évben, ha a belföldön teljesített összes termékértékesítésük, szolgáltatásnyújtásuk fejében megtérített vagy megtérítendő ellenértéknek – forintban kifejezett és éves szinten göngyölített – összege sem a 2024. naptári évben ténylegesen, sem a 2025. naptári évben észszerűen várhatóan, illetve ténylegesen nem haladja meg a 18 millió forintnak megfelelő pénzösszeget.
Azok az adózók, akik 2023-ban vagy 2024-ben ugyan átlépték a korábbi 12 milliós értékhatárt, de az új, megemelt összegű, 18 millió forintos határt tavaly nem lépték át, és várhatóan idén sem fogják, 2025. február 28-ig nyilatkozhatnak az alanyi mentesség választásáról.
Az alanyi adómentesség részletszabályainak megismeréséért érdemes a NAV honlapjáról tájékozódni.
Az úgynevezett rendszerszintű, illetve az elosztói rugalmassági szolgáltatásból származó bevétel, vagyis a villamosenergia-visszatáplálás hálózati elosztói Február 1. napjától egyszerűsödnek a NAV előtti képviselet szabályai. A továbbiakban elegendő lesz a számvitellel, könyvvitellel vagy adótanácsadással foglalkozó céget vagy szervezetet megbízni az állandó adóügyi képviselettel. Erre tekintettel tehát a meghatalmazást nem a képviselő szervezet alkalmazottjának, hanem magának a képviselő szervezetnek adja a cég, nem szükséges kijelölni azt a természetes személyt, aki a képviselt helyében eljárhat.
A 2025 február 1. előtt nyilvántartásba vett meghatalmazások 2027. december 31. napjáig érvényesek, azokkal közvetlen teendő nem merül fel.
Somogy megyében február 3. és 9. között a NAV munkatársai a vármegyei cipőboltokat, bőrdíszmű-forgalmazó üzleteket és a cipőjavítókat ellenőrzik.
Nógrád megyében február 3. és 7. között az alábbiak szerint várhatóak ellenőrzések a térség pékségeinél:
Hajdú-Bihar megyében február 3. és 7. között a kereskedelmi és vendéglátóipari tevékenységeket folytatókat ellenőrzik.
A NAV Dél-budapesti Vámigazgatóságának munkatársai február 8. és 16. között a virág- és ajándékkereskedőket, illetve a szálláshely- és vendéglátó szolgáltatást nyújtó vállalkozásokat ellenőrzik.
Pest megyében február 3 és március 9. között a NAV munkatársai a virág- és ajándékkereskedőket ellenőrzik.
Jász-Nagykun-Szolnok megyében a revizorok februárban elsősorban azokat az adózókat vizsgálja, ahol az elmúlt két évben nem volt helyszíni ellenőrzés. Az építkezéseket továbbra is ellenőrzik a foglalkoztatás szabályszerűségét.
Baranya megyében február 3. és 9. között:
A vármegye építkezésein ellenőrzik a foglalkoztatás szabályszerűségét.
Bács-Kiskun megyében február 3. és 5. között Madarason, Katymáron és Bácssentgyörgyön, február 18. és 20. között Lajosmizsén, Felsőlajoson és Ladánybenén ellenőriznek. Az adóellenőrök február 10. és 16. között a virágüzleteket, ajándék és ékszerboltokat vizsgálják a vármegyében.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében február 3. és 9. között a vendéglátókat és építőipari vállalkozásokat ellenőrzik.
Tolna megyében február 3. és 7. között a revizorok az alábbi településeken vizsgálják a ruházati- és textilüzleteket:
Eseti tanácsadás | Adó compliance szolgáltatásaink | Nemzetközi adótanácsadás | Személyi jövedelemadó-tanácsadás | Adótanácsadás külföldiek részére | Tranzakciós tanácsadás | Transzferár nyilvántartás | Tanácsadói online portál | Szakmai adó- és pénzügyi képzések | Jogszabály szerinti számviteli szolgáltatások | Könyvelői beszámolók | Könyvelési online portál | Éves beszámoló & management riportok | Nemzetközi pénzügyi beszámolók | Microsoft Dynamics NAV