INGYENES HOZZÁFÉRÉS
Jogszabályi frissítéseink megkönnyítik az Ön vállalkozását érintő legújabb változások figyelemmel kísérését. Kérje a legfrissebb szakmai cikkeinket és véleményeinket, tippjeinket, tanulmányainkat, regionális áttekintéseinket és közelgő eseményeinket, valamint a legfrissebb Accace híreket egyenesen a postafiókjába.
Tekintse meg szakmai cikkeinket a Newsroom-ban!
Csakis olyan releváns információkat küldünk Önnek, amelyek véleményünk szerint érdekelhetik, míg személyes adatait az adatvédelmi irányelveink és a GDPR nyilatkozatunknak.
Nem tud feliratkozni? Próbálja ki ezt az oldalt.
Mely szerint folytatódik az Online Számla rendszer adatai alapján történő kiválasztás és a KATA-t választó adózók ellenőrzése. 2021. évtől változik a megváltozott munkaképességűek fogalma a rehabilitációs hozzájárulásban. Hamarosan frissülnek a járulékbevallások.
2021. január 1-től az egészségügyi szolgáltatási járulék havi összege 8 000 forint. A havi összeg nem függ attól, hogy hány napos a hónap. Tehát ha valaki az adott naptári hónap egészében fizetésre kötelezett, akkor arra a hónapra a törvényben meghatározott havi 8 000 forint járulékot kell megfizetnie, a hónap napjainak számától függetlenül.
A NAV 2021. évben az adókijátszásra specializálódott társaságok kiszűrésére, továbbá adatvagyona széleskörű felhasználásával a jelentős költségvetési kockázatot hordozó adózók, tevékenységi körök ellenőrzésére, valamint a célzott kockázatelemzésen alapuló ellenőrzésekre koncentrál.
Kiemelt figyelmet fordít az építőiparra, a számítástechnikai termékek kereskedelmére, a gépjármű- és gépjárműalkatrész-kereskedelemre, a zöldség- és gyümölcskereskedelemre, valamint az „adózatlan” jövedéki termékekre. A forgalom dinamikus növekedése, valamint a 2021. évi jogszabályváltozások miatt a NAV továbbra is figyelemmel kíséri az e-kereskedelmet.
Fókuszba kerül az adókedvezmények igénybevételének, továbbá a nemzetközi információcserében érkezett adatok hasznosításával a határon átnyúló ügyletek ellenőrzése.
A bújtatott foglalkoztatás feltárására idén továbbra is kiemelten vizsgálja a NAV a katát választó adózókat és foglalkoztatókat.
Néhány kivételtől eltekintve 2021. január 1-jétől nem kell illetéket fizetni az elsőfokú közigazgatási hatósági eljárások, mint például a gazdálkodó szervezetek NAV-nál indított fizetési kedvezményre irányuló eljárása után.
Újdonság, hogy az illetéktörvény 2021. január 1-jétől külön mellékletben rögzíti azokat az eljárásokat és igazgatási jellegű szolgáltatásokat, melyek után semmilyen közterhet – illetéket, igazgatási szolgáltatási díjat – nem kell fizetni.
Az illetékmentesség csak az elsőfokú közigazgatási hatósági eljárásra vonatkozik, tehát a jogorvoslati eljárások, mint a fellebbezés, felügyeleti intézkedés után az illetéket a korábbi szabályok szerint változatlanul meg kell fizetni.
Az idei járulékbevallások internetes nyomtatványkitöltő-ellenőrző programjának hamarosan megjelenő új verziója alkalmas lesz arra, hogy a kedvezményeknél már a 2021-es minimálbér és a garantált bérminimum alapján számoljon (20/2021. (I. 28.)[1], valamint a 21/2021. (I. 28.)[2] Korm. rendeletek).
Az érintett bevallások következő verziója 2021. január 1-jéig visszamenőleg is lehetővé teszi
Kedvező változás, hogy a rehabilitációs hozzájárulás összegének megállapítása során a kötelező 5%-os foglalkoztatási szintbe beszámítható az a munkavállaló is, aki
A mentornak fontos szerepe van a fogyatékos, a megváltozott munkaképességű személy munkahelyi beilleszkedésében és a munkaerőpiacon való megmaradásában, ezért teszi lehetővé a módosítás a mentorok beszámítását a kötelező foglalkoztatási szintbe, így ösztönözve a munkáltatókat az alkalmazásukra. A beszámítható mentori létszám attól függ, hány fő megváltozott munkaképességű személyt foglalkoztat az adott munkáltató.
A mentorral kapcsolatban feltétel a napi 4 órát elérő munkaidő, a tanuló, hallgató esetében a 23. életév betöltésének naptári évében lehet figyelembe venni a szóban forgó személyt. A további részletszabályok innen is elérhetőek.
Elérhető a Közös Vámtarifáról szóló rendelet módosítása.
Megjelent a NAV 2021-es ellenőrzési terve
– elektronikus kereskedelem,
– élelmiszeriparral, mezőgazdasággal összefüggő áruk, termények forgalmazása,
beszerzése (cukor, étolaj, sajt, kávé, csokoládé, liszt, ásványvíz, üdítőital, mák, dióbél,
rizs, szója, műtrágya),
– építőipar,
– használtgépjármű- és gépjárműalkatrész-kereskedelem, valamint a gépjármű javítás
ágazat,
– ingatlanközvetítés,
– számítástechnikai termékek kereskedelme,
– turizmus, vendéglátás, szálláshely-szolgáltatás,
– zöldség- és gyümölcs-nagykereskedelem
– Az Online Számla rendszer adatai alapján folyamatos kockázatelemzés és kiválasztás szerinti ellenőrzés
– Online pénztárgéppel kapcsolatos kötelezettségek ellenőrzése
– Általános forgalmi adó visszaigénylést tartalmazó bevallások kiutalás előtti ellenőrzése
Eseti tanácsadás | Adó compliance szolgáltatásaink | Nemzetközi adótanácsadás | Személyi jövedelemadó-tanácsadás | Adótanácsadás külföldiek részére | Tranzakciós tanácsadás | Transzferár nyilvántartás | Tanácsadói online portál | Szakmai adó- és pénzügyi képzések | Jogszabály szerinti számviteli szolgáltatások | Könyvelői beszámolók | Könyvelési online portál | Éves beszámoló & management riportok | Nemzetközi pénzügyi beszámolók | Microsoft Dynamics NAV