INGYENES HOZZÁFÉRÉS
Jogszabályi frissítéseink megkönnyítik az Ön vállalkozását érintő legújabb változások figyelemmel kísérését. Kérje a legfrissebb szakmai cikkeinket és véleményeinket, tippjeinket, tanulmányainkat, regionális áttekintéseinket és közelgő eseményeinket, valamint a legfrissebb Accace híreket egyenesen a postafiókjába.
Tekintse meg szakmai cikkeinket a Newsroom-ban!
Csakis olyan releváns információkat küldünk Önnek, amelyek véleményünk szerint érdekelhetik, míg személyes adatait az adatvédelmi irányelveink és a GDPR nyilatkozatunknak.
Nem tud feliratkozni? Próbálja ki ezt az oldalt.
Július 1-től változnak az egyszerűsített foglalkoztatás szabályai. Az idénymunka és alkalmi munka együttes időtartama éves szinten legfeljebb 120 nap lehet, függetlenül attól, hány munkáltatónál dolgozik a munkavállaló. A munkanapok összeadódnak, így már nem lehet év közben különböző munkaadóknál újraindítani a keretet. A változás a filmipari statisztamunkára is vonatkozik. A NAV online felületet biztosít a ledolgozott, illetve a ledolgozható napok nyomon követésére, a bejelentéshez pedig az ONYA rendszert ajánlja.
2025 július 1-től bevezetésre kerül a foglalkoztatotti jogviszonyt tisztázó eljárás, amely a nem megfelelően bejelentett munkaviszonyok kiszűrését célozza. A NAV első körben figyelmeztetést küld a hibás vagy hiányos bejelentések esetén, amelyet 15 napon belül önkéntesen lehet javítani. Ennek elmulasztása esetén a munkáltató alkalmazottanként 100 000 forint mulasztási bírságot kaphat. A NAV a bejelentéseket és a járulékbevallásokat összeveti, az eltérések gyakran elírásból fakadnak, amelyeket a munkáltató közreműködése nélkül nem tudnak javítani. A NAV nyár folyamán tájékoztatót és sajtóközleményt is kiad az eljárásról.
A Hivatalos Értesítőben közzétételre kerültek a 2025. július hónapban alkalmazandó üzemanyag árak, melyek a következők:
CNG – 855 Ft/kg
Ólmozatlan motorbenzin – 592 Ft/l
Gázolaj – 586 Ft/l
Keverék – 644 Ft/l
LPG autógáz – 359 Ft/l
Fejér megyében július 1. és 31. között a vendéglátókat, július 9. és 13. között az Efott fesztiválon gazdasági tevékenységet végző adózókat ellenőrzik.
A Dél-budapesti Adó- és Vámigazgatóságának munkatársaijúlius 1. és augusztus 31. között a fagylaltozókat, szezonális termékeket árusító vállalkozásokat és az időszakosan nyitva tartó vendéglátó- és árusítóhelyeket ellenőrzik.
Vas megyében július 7. és 12. között a cukrászdákat és fagyizókat ellenőrzik fokozott mértékben.
Hajdú-Bihar megyében június 30. és július 4. között a vendéglátóhelyek és a fagylaltárusok számíthatnak ellenőrzésre.
Baranya megyében június 30. és július 6. között kedden a pécsváradi fagylaltárusokat és cukrászdákat, szerdán az orfűi vendéglátóhelyeket, illetve a vármegye egész területén a szezonáliszöldség- és gyümölcskereskedőket ellenőrzik.
Nógrád megyében június 30. és július 4. között Salgótarjánban tervez helyszíni ellenőrzéseket. Ez nem zárja ki, hogy a vármegye egyéb területein is végezhetnek vizsgálatokat.
Tolna megyében július 1. és augusztus 20. között a strandokat, fürdőket, idegenforgalmi szempontból frekventált egyéb helyszíneket és a kapcsolódó szolgáltatásokat, vendéglátóhelyeket ellenőrzik, az alábbi helyszíneken:
2025.08.19. kedden Dunaföldváron.
2025.07.01. kedden Pakson,
2025.07.09. szerdán Faddon,
2025.07.14. hétfőn Dombóváron,
2025.07.18. pénteken Szekszárdon,
2025.07.22. kedden Bonyhádon,
2025.07.31. csütörtökön Faddon,
2025.08.05. kedden Szálka,
2025.08.07. csütörtökön Szekszárdon,
2025.08.12. kedden Tamásiban,
2025.08.13. szerdán Dombóváron,
2025.08.19. kedden Dunaföldváron.
Eseti tanácsadás | Adó compliance szolgáltatásaink | Nemzetközi adótanácsadás | Személyi jövedelemadó-tanácsadás | Adótanácsadás külföldiek részére | Tranzakciós tanácsadás | Transzferár nyilvántartás | Tanácsadói online portál | Szakmai adó- és pénzügyi képzések | Jogszabály szerinti számviteli szolgáltatások | Könyvelői beszámolók | Könyvelési online portál | Éves beszámoló & management riportok | Nemzetközi pénzügyi beszámolók | Microsoft Dynamics NAV